otrdiena, 2012. gada 27. marts

Kā es iemācījos pildīt makaronus


Jau sen es gribēju iemācīties pildīt makaronus. Jūs noteikti zināt tos lielos gliemežvākus vēl lielākajās kastēs lielveikalu makaronu plauktos. Skatījos uz tiem, skatījos, bet nekad nepietika dūšas pamēģināt. Līdz vienu dienu vīrs pārnesa mājās. Tā es uz tiem turpināju skatīties savas virtuves plauktā. Bet tad pienāca tā diena, kas pienāk katrā saimniecībā - diena, kad pusdienas gribas, bet mājās nav nekā [prātīga] ēdama. Un šajā dienā es saņēmos, pieķēros un ar pirmo reizi iemācījos pildīt makaronus. Jāāā!!

Vajag tikai izvilkt laukā visus krājumus, un pusdienas noteikti sanāks.
Paprika, saldais krējums, fenhelis, atsaldētas gailenes, lielie makaroni
Dārzeņus smalki sagriež un kopā ar gailenēm izsautē olīveļļas+sviesta maisījumā līdz mīksti. Vienlaikus izvāra makaronus līdz al dente stāvoklim. Makaronus nokāš, izkārto pa vienam uz virsmas, lai nesalīp, savukārt dārzeņus izber bļodā, lai tie nedaudz padziest.


Pildīšanu veic ar rokām un tējkaroti. Varbūt ir kādas labākas metodes, bet tās es vēl neesmu atklājusi.

Kamēr pilda makaronus, katlā, kurā pirms tam sautējās dārzeņi, ielej saldo krējumu, piemet rozmarīnu un uz mazas uguns karsē, lai saldais krējums savelkas ar rozmarīna garšu. Tad pa vienam uzmanīgi ievieto pildītos makaronus un ļauj tiem kādas minūtes pasildīties saldajā krējumā, lai viss savelkas ar aromātiem.


Un viss. Zvanu vīram, lai brauc svētku pusdienās. 

- Kādi svētki? 
- Otrdiena taču!
Garšīgi kopā ar biešu salātiem (vārītas, sarīvētas bietes + valrieksti + olīveļļa + sāls)

5 komentāri:

 1. mmmm garšīgi! Es pat smaržu jūtu.... gailenītes, laikam arī jāiet gatavot!

  AtbildētDzēst
 2. njaa, es arī par tām sēnēm noelsos... pilnīgi sajutu smaržu :)))

  p.s. kad būs ceļojuma apraksts?? :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Eh, Pai!, es pat nezinu, ko tev atbildēt. Mans puika mācās rāpot un sēdēt un tiekties uz augšu, un man visu laiku jābūt viņam klāt, jānoķer, jāatbalsta, jāspēlējas. Ja es apsēžos pie datora, viņš atlien pie manis un īd. Tā nu netieku un netieku līdz aprakstam. Bet būs. Ceru uz piektdienu, b e t nesolu :)

   Dzēst
 3. Tik smalks darbs - tāds itāļu suši :D

  AtbildētDzēst
 4. Cik skaisti var pasniegt makaronus :)

  AtbildētDzēst