pirmdiena, 2011. gada 4. aprīlis

Mazais brauciens uz lielo IKEA

Tātad tā. Man jāatzīstas, ar ko esmu nodarbojusies pēdējās nedēļas un kas ir aizņēmis visu manu brīvo laiku un domas - remontdarbi jaunajā mājvietā un tās iekārtošanas plāni. Tā nu sanācis, ka pēc gandrīz pusotra gada dzīvošanas Āpšu ciemā esam izlēmuši pārvākties uz citu dzīvokli dažādu iemeslu dēļ. Jaunajā dzīvoklī nav pabeigts remonts - nevienā istabā nav grīdas seguma, dažās istabās jākrāso sienas, vannas istaba ir pilnīgi tukša un lampu, protams, arī nav - tipiska tā sauktā baltā apdare. Tā kā gādājamo lietu saraksts ir gana garš, meklējām iespējas vismaz daļu no tā nopirkt lētāk. Tā nu likumsakarīgi nonācām līdz idejai par braucienu uz Varšavas IKEA. Pirms tam kārtīgi izpētīju mājas lapā visu interesējošo priekšmetu piedāvājumu un cenas, kopā ar vīru sastādījām sarakstu, kuru lēnā garā vairākas reizes labojām un papildinājām, un tad jau bija pienācis plānotais ceļojuma datums.

No Rīgas līdz tuvākajam Varšavas IKEA un atpakaļ uz Rīgu ir 1300 km, ko kopā veicām 17 stundās, ieskaitot apstāšanās pa ceļam un arī nakts nosnaušanos Lietuvā. Pats veikals apēd milzumdaudz laika, jo īpaši, ja esat tur pirmo reizi. Veiksmīgā kārtā es kopš Berlīnes studiju laikiem labi orientējos IKEA labirintos, tādēļ izstāžu zāli mēs izstaigājām ātri un operatīvi nonācām preču zālē, kur izvilku savu mega sarakstu un ķēros pie šopinga. Ja iepirkties patīk, tad tas viss, protams, sagādā prieku :)
Apjomīgākie pirkumi jau salikti mašīnā, atlicis vēl atrast vietu pilnu iepirkuma ratu saturam
Ar visu to, ka saraksts un atvēlētais budžets bija ļoti konkrēts un atkāpes īpaši nepieļāvām, veikalā pavadījām 4 stundas un pēc tam, kad bijām savus jaunos guvumus salādējuši mašīnā, pielavījās lielais sagurums. Huh. Vēl siltas pusdienas turpat IKEA restorānā un sākām mājupceļu, kas, protams, nebija tik viegls un mundrs kā turpceļš. Bet ceļš bija ļoti labs un braukšana vedās labi, izņemot brīžus, kad nāca traks miegs - tad mēs vienkārši piestājām benzīntankā un pagulējām, kamēr dullums bija pāri.

Kopumā ļoti priecājos par šo braucienu, jo tas patīkami atsvaidzināja ikdienu un, protams, daudzas lietas iegādājāmies krietni lētāk kā Latvijas veikalos (lampas, plauktu u.c.). 

Lūk, manu pirkumu tops :)

1. Absolūtais favorīts - ZIEDU SPILVENS
Es kāroju šo spilvenu jau sešus gadus, kopš pirmo reizi redzēju to savas Berlīnes kaimiņienes istabā, bet nekad nebija īstais laiks vai iespēja to iegādāties. Ieraugot to atkal, mana sirds sāka pukstēt straujāk un lūpiņa ietrīsējās. To redzot mans labais vīrs spilvenu paņēma, ielika grozā un teica, ka tā ir dāvana man. Īīīīīī, es luncinu astīti!
Mans skaistais spilvens naktslampiņas apgaismojumā :)
Foto no IKEA mājas lapas

2. Koka pakarināmie bērnu drēbēm
Līdz šim karināju meitas kleitas, jaciņas un svārciņus uz dažādos veikalos iedotiem plastmasas pakarināmiem. It kā jau nekāda vaina, bet es esmu no tām, kam patīk, ja visi pakarināmie ir vienādi un smuki. Tā nu paņēmu šos ar rezervīti, atkal paklausot vīra gudrajam padomam :)
Tagad ir čupiņa ar plastmasas bērnu drēbju pakarināmiem, kurus labprāt kādam atdošu.


3. Smaržu pudelītes
Vājuma mirkļa pirkums. Man patīk, ja kāds trauks vienkārši skaisti stāv plauktā. Manos plānos ir tuvākajā laikā tikt pie stiklotas bufetes, kurā eksponēt savus skaistos traukus. Pie kam šos trauciņus arī var izmantot praktiskiem nolūkiem, piemēram, iejaukt tajos ēterisko eļļu un tad ik pa laikam noskaņai izsmidzināt istabā.


4. Stikla tortes forma ar vāku
Forma kā forma, bet stikla vāks pats par sevi jau ir vērtība, ko Latvijā nemaz tik viegli nevar atrast - kad biju tādai līdzīgu iekārojusi sev uz Ziemassvētkiem, nemaz nevarēju atrast paraugu, uz ko norādīt potenciālajiem dāvinātājiem :) Tad nu nekavējoties liku šo preci savā pirkumu grozā. Nē, jāsaka kā bija - manā sarakstā jau pirms braukšanas tas bija atzīmēts ar sarkanu :)

Foto no IKEA mājas lapas var labāk redzēt puķoto tortes formu

Ja es tā kārtīgi padomāju, veikalā palika vēl daudzas lietas, ko es varētu ņemt ciet. Būs jābrauc atkal! :)

9 komentāri:

 1. Ļoti jauki pirkumi! Jaunajās mājās noteikti atradīs īsto vietiņu!
  Starp citu - IKEA izraisa atkarību :))
  Dzīvoju Oslo un tur 30 min. braucienā ir veseli 2 šādi super-monstri! Vienmēr, dodoties uz IKEA, mājās sagatavoju sarakstu ar nepieciešamo, bet rezultātā - parasti ir pilni rati ar sarakstā atķeksēto, plus vēl 17 bonusa lietiņas :))
  Un es pavisam neesmu "šopaholiķe"...!

  AtbildētDzēst
 2. Jā, es vienmēŗ brīnos, kāpēc vēl joprojām nav IKEA Baltijas valstīs, gan jau pircēju būtu, ka biezs...

  AtbildētDzēst
 3. Elīn, grozies kā gribi, bet IKEA ir grūti saglabāt vēsu prātu, pat ja iegriezies tur plus mīnus regulāri :)

  Irēnas jautājumu mēs ar vīru arī apspriedām un nonācām pie secinājuma, ka, iespējams, tas īpaši neatmaksājas, jo lietuviešiem ir tuvu Varšavas, bet igauņiem - somu IKEA. Tik latvieši pa vidu patrāpījušies, kuriem uz visām pusēm relatīvi tālu sanāk braukt, bet nez vai mūsu dēļ jaunu veikalu cels. No otras puses - varbūt vajag uzrakstīt uz galveno biroju? :P

  AtbildētDzēst
 4. Paldies par šo ierakstu. Notecināju siekaliņu. :cP
  Arī es jau vairākus gadus domāju, ka varētu doties lielajā IKEA šopingā, bet tā kā plānā nav tādu lielu mājokļa iekārtošanas darbu, iztieku ar LV nu jau daudzajiem veikaliņiem, kas piegādā pēc pasūtījuma vai sīkumus jau saved paši savās bodītēs.
  Bildēs izskatās, ka esiet pirkuši korpusa mēbeles. Kas jums pa mašīnu, ka varējāt visu tā forši salikt? Citādi man jau likās, ka jāīrē busiņš, kas atkal sadārdzina visu to braucienu.
  Starp citu, pirms kādiem gadiem 5 mana darba kolēģe bija uzrakstījusi uz IKEA (tāpat kā uz H&M) un saņēma laipnu atbildi, ka tuvākajos gados Baltijas valstis viņu attīstības plānos neietilpst. :c) Bet - kas ir tuvākie gadi?... ;c)

  AtbildētDzēst
 5. Liki (vai tā tevi uzrunāt? :), man šķiet, ka ja iespējas ir, aizbraukt vajag, pat ja māja nav jāiekārto! Mums jau īstenībā arī tikai vajadzēja lampas, nu un varbūt arī baltu skapi, ko beigās nemaz nenopirkām :) Tajās kastēs, ko var redzēt bildēs, ir pāris kumodes, liels plaukts bērnistabai un divas izlietnes. Arī plānotais, bet beigās neiekārotais skapis 2 m augstumā būtu ielīdis!
  Braucām ar Opel Zafira, kas barojas ar dīzeli, tādēļ viss ceļš degvielā izmaksāja 70 latus. Ar jaudīgu benzīnauto, iespējams, īsti neatmaksājas, bet ja ir iespējams tikt pie dīzelīša.. Un jāsaka, ka es tikai šajā braucienā pamanīju, cik skaista ir Polijas daba, jo īpaši aiz robežas ar Lietuvu, tā ka brauciens nemaz nebija vienmuļi garlaicīgs.

  AtbildētDzēst
 6. Jā, esmu Liki (jeb patiesībā Līga). :c)
  Ek, un tā Tu turpini mani kārdināt, jo mums ir dīzeli ēdoša mašīna ar garo "pakaļu". :c) Tā kā tā nebūtu īpaši jāmeklē.
  Vēl jāparēķina un varbūt tiešām jāsaņemas un jāaizbrauc. ;c)

  AtbildētDzēst
 7. Aii, es ar esmu IKEA fanāts. Kad pirms pāris gadiem iekārtojām māju, pa 2 lāgiem braucām uz Somijas IKEA. Tagad vēl vajadzētu iekārtot pamatīgāku drēbjuskapi/istabu. Ļooti patīk viņu tās sistēmas drēbēm. Manam dēlām visvismīļākā mantiņa arī ir IKEA kaķītis. :))
  Pēc 3 nedēļām lidojam uz Skotiju un kā sagadījās, tieši tajā šopingcentrā, kurā plānojām iegriezties arī ir IKEA. BET čemodāna svars var būt tikai līdz 15kg!!! Aaaa... Bet pasiekaloties noteikti aiziešu :))

  AtbildētDzēst
 8. Īva, es reiz rokas bagāžā (!) vēl bez citiem šopinga guvumiem no Vācijas IKEA atvedu mājās gan podiņu meitai, gan plastmasas kāpslīti, gan spainīti smilšu kastei - tā ka visu ko var satilpināt koferī ;)

  AtbildētDzēst
 9. Runājot par IKEA atvēršanu tuvāk Rīgai - te baumas no Lietuvas (š.g. janvārī): http://www.lithuaniatribune.com/2011/01/28/ikea-might-choose-lithuania-to-open-its-first-shop-in-the-baltic-states/

  AtbildētDzēst