trešdiena, 2011. gada 30. novembris

[Pagatavo svētkiem!] rotājumi un dāvaniņas

Šonedēļ ar savām (vairākām!) idejām "Pagatavo svētkiem!" dalīsies Madara no bloga Puķuzirnis. Madara ir multitalants, kā viņu raksturoja kāda viņas bloga lasītāja. Viņa aizraujas ar ārstniecības augiem, gatavo kosmētiku, šuj, ada, tamborē un veido. Šūt Madara sāka jau pusaudžu gados, kad grūti bija atrast kaut ko sev veikalos, bet gribējās atšķirties no citiem - tad nu burda rokā un pēc tām arī vadījās :) Madara saka, ka vistuvākā gan ir tamborēšana, kur savas prasmes viņa cenšas izkopt arvien augstākā līmenī. Un kā jau daudzas par sevi var teikt, arī Madara ar iedvesmu sāka nodarboties ar rokdarbiem tad, kad piedzima bērni. Pēc tam nejauši iepazina blogpasauli, sāka blogot un - citējot Madaru - "tad jau rokdarbi kļuva kā narkotika - apstāties un atmest vairs nav iespējams."

Tad nu vārds tev, Madara!

"Biju ļoti pārsteigta, ka vienu dienu saņēmu vēstuli e-pastā no Kristīnes no bloga „Plūmītes pasaule”, ar piedāvājumu piedalīties ar savu ideju kādā no trešdienas specizdevumiem [Pagatavo svētkiem!].

Piecās sekundes pārdomas – Mani? Kāpēc tieši mani? Un ko tad es tur gatavošu? Nu labi, jūtos patīkami pārsteigta. Un ar prieku piekrītu!

Un tad sākās lielās idejas meklējumi. Visu laiku pa galvu jaucas, ko tādu varētu piedāvāt. Un tad iekrita dažas idejas „rokās”, un ķēros pie pagatavošanas.
Pavisam izdomāju trīs lietas. Nezināju, kuru izvēlēties, tāpēc atrādu visas trīs.

Pirmā lieta, ko pagatavoju, ir ziemassvētku egles rotājums. Iekrāju pāris tukšās minerālu pudeles. (Der jebkuras, kam ir taisnas malas).

Sagriežu neliela platuma riņķus no pudeles taisnajām vietām. Un tad mēģināju likt kopā tos riņķus, lai veidotos aplis. Mēģināju siet gan ar diegu, gan kniedēt ar skavotāju. Bet vislabāk un precīzāk ir ar drāti vienot kopā durot precīzi caurumiņus. Ķēpa un piņķerēšanās liela, bet toties labi un stabili turas kopā.

Un tad ar karstās līmpistoles palīdzību salīmēju virsū aplikācijas. Te ir brīva vieta ideju lidojumiem. Tik ļoti jāuzmanās ar karsto līmi. Pirmkārt, pirkstus var apdedzināt, un otrs – karstums kausē karkasu.

Man pirmo bumbu padeformēja nedaudz. Līmējot arī domāju, ka tādas ar maziem bērniem kopā negatavosi. Tāpēc domāju, kas vēl varētu būt par līmējošo materiālu, ko varētu izmantot darbojoties kopā ar bērniem. Visideālākais būtu kāda PVA līme. Bet vai tā turēs? Jāprovē ;)

Un tā sastrādāju trīs bumbas, kurās ielīmēju arī pa sausajiem ziediņiem iekšā, lai vēl krāšņāk izskatās.
Uzmontējot šādu pudeļu riņķu karkasu, tas ir ļoti pateicīgs materiāls, kur būtu iespēja dažādiem ideju lidojumiem.
Lai veicas gatavošanā.


Otru iedeju ieraudzīju vienā ārzemju blogā (http://uklassinus.blogspot.com/2011/11/motivation-needed.html)
Ieraudzīju bildi, kur no pogām pagatavota eglīte. Nu super ideja.
Izvilku savas pogu kastes un arī stiķēju kopā krāsas un mēģināju ko līdzīgu.

Pirmo uztaisīju zaļo.
Ja reiz ir zaļa eglīte, vajag arī ar sniegu apsnigušu baltu. Tapa balta.
Bet vajadzētu arī izpušķotu svētku eglīti. Un tapa sarkanīgajos toņos.

Un vēl daži viegli pagatavojami egļu rotājumi ir gatavi.
Šos gan var piņķerēt kopā ar bērniem pēc sirds patikas. Un varbūt pat mazajiem ķipariem vēl kāda cita ideja parādās, ko no pogām par pagatavot.


Un trešā atrādāmā lieta, kas tapa, ir potencionālā ziemassvētku dāvana.
Šīs lietas pagatavošana varētu iet pie sirds, kas mīl ar dziju paniekoties.
Atliek tik sameklēt dziju kamolus, jo krāsaināk, jo labāk. Ja vēl kāda pērle pagadās. Tad vēl labāk. Un var satamborēt burciņām bruncīšus. Jo kāpēc gan dāvana nevarētu būt kāds pašu pagatavots našķis? Kāds ievārījums, kompots, vai pat marinēts gurķītis.

Man tapa oranžīgs bruncītis ar pērlītēm augšdaļā. Un ietamborētu kabatiņu karotei. Klāt vēl pa kādai puķu dekorācijai, un dāvana gatava.
Ā, vēl tik karotīti jāatrod, ko pievienot. Un dāvana ir no sirds.

Te nu ir mani trīs sastrādātie darbiņi projektam Pagatavo svētkiem!
Ceru, ka kaut kas ir noderīgs un pielietojams.

Ar sveicienu, Madara no „Puķuzirnis” ;)"

Paldies, Madara, čakli un skaisti sastrādāti darbiņi! Mmm, un es iedomājos, cik forši būtu tā ietamborēt marinētos gurķīšus - uzreiz daudz garšīgāk! :)

18 comments:

 1. prieks bija ciemoties :))))

  p.s. un tādi gurķīši ne tikai būtu daudz garšīgāki, bet liktu iesmaidīt. un kas var būt vēl jaukāks par smaidu :)))

  AtbildētDzēst
 2. Mani arī uzrunāja tā burciņa ar karotīti:) Un pogu eglītes noteikti var pagatavot kopā ar bērniem. Mans pogu krājums gan nobāl tavējās bagātības priekšā:)

  AtbildētDzēst
 3. a zin kā es pie viņām tiku? man apnika ka vienīgās pogas kas mājās bija - armijas vienveidīgās melnās, brūnās uz zaļās pogas. veikalā padārgi pirkt. bet tad pie draudzenes uz lietoto apģērbu veici aizgāju. tā visas nepērkamās dŗebes ko met ārā lupatās, aptīra no pogām un karekļiem. un krāja spainīti uz pārdošanu. es vienkārši neskatoties to visu spainīti par feinu cenu iegādāju. un tagad man ir tik daudz ka pašam visu laiku atrodas pa kādai neredzētai pērlei tanī kaudzē :D

  AtbildētDzēst
 4. Madara - prieks ir abpusējs! :)

  Bietīt - es tieši to pašu nodomāju par saviem pogu krājumiem. Man ir varbūt kādas padsmit pogas :D

  AtbildētDzēst
 5. Plūmīt - es kaut kā biju palaidusi Tavu blogu garām - kaut gan man pat likās, ka esmu pieteikusies sekotājiem :)) Super ideja šī - par ciemošanos un radošajām idejām! Interesanti ļoti! :)

  AtbildētDzēst
 6. Pai! - paldies! Gaidīšu tevi arī nākošajās trešdienās ;)

  AtbildētDzēst
 7. Man arī nesaprašana. :( It kā esmu sekotājos, bet Plūmītes ziņas neparādās. :( Laikam blogeris atkal uzdarbojas. Vēlreiz centīšos "iesekot", varbūt kas mainīsies.
  Bet idejas ir tik daudzveidīgas!

  AtbildētDzēst
 8. Es to burciņu uzreiz redzu - kā jogurtburciņ:).. Ledusskapī stāv un uzreiz ar karotīti blakus.. i roka mazam nesalst turot un ēdot no burciņas:)Forši!
  Bet arī man - arī man.. dažiem blogiem neizdodas sekot, jo vienkārši neredzu, kad viņiem jaunumi.. kaut esmu sekotājos..

  AtbildētDzēst
 9. Hi,hi, tā burciņa ar karotīti kopā dikti labi izskatās :) Tā vien gribas uzreiz taisīt vaļā un leksēt laukā :)

  AtbildētDzēst
 10. Nu klau, attiecībā uz to bloggeri un ziņu jaunumiem - izskatās pēc sabotāžas!

  AtbildētDzēst
 11. man jau ar tā iepatikās tamborēt burciņām tos bruncīšus, ka laiks kad atļaus vēl taps tādas :) vīrs vēl izteicās ka parastajām rīta kafijas krūzēm tādu vajag, lai siltumu saglabā ilgāk un karoti ir kur nolikt :D

  ps.tāpēc sen jau ziņas nelasu blogerī, bet visus kam sekoju krāmēju ārā galvenajā lapā. vismaz cerība ka nepazudīs. jo vienreiz pārrevidējot visus blogus, atklājās ka trijiem biju no sekotājiem vispār izdzēsta vai izsviesta.

  AtbildētDzēst
 12. Ui, tās burciņas.. Man tagad top tādas aptamborētas lielākas un mazākas, ko izmantot kā svečturīšus. Pagaidām neatrādu, jo domātas kā Ziemassvētku dāvanas un negribas, lai saņēmēji jau iepriekš tās aplūkojuši blogā:) Pagājušogad izmēģināju apadīt, arī bija labi.

  Ar pogām gan man paveicies - cik atceros mana mamma un vecmāmiņa visiem prom metamajiem apgērba gabaliem vienmēr visas pogas nogrieza (ja nu noder)un tās joprojām glabājas kastītēs un drīkstu tās izmantot. Būs beidzot jāķeras klāt!

  AtbildētDzēst
 13. Cik skaistas un burvīgas idejas! starp citu, esot kāda auksta līme (līdzīga karstajai), ar ko bērni varot droši strādāt... laikam jāmeklē floristikas veikalos varbūt..

  AtbildētDzēst
 14. Jauki rotājumi! :) Bet tā ievārījuma burciņa gan neastāj vienaldzīgu - viss ir tā kā tam pienākas būt! :)

  AtbildētDzēst
 15. Es labprāt arī pieteiktos uz kādas trešdienas viešņas godu :) Jo īpaši, ka tuvojas Ziemassvētki un mājās top daudz dažādu lietu ar ko varu ne tikai savā blogā padalīties... ;)

  AtbildētDzēst
 16. Labdien, es esmu Nira Šaloms. Pēc gadiem, kas man bija saistīti ar Vīru, viņš ar mani saplūda, es darīju visu iespējamo, lai viņu atgrieztu, bet viss bija velti, es gribēju viņu atgriezties tik daudz tāpēc, ka viņam ir mīlestība. Es lūdzu viņu ar visu, es apsolīju, bet viņš atteicās. Es izskaidroju savu problēmu savam draugam, un viņa teica, ka man vajadzētu vairāk sazināties ar pareizrakstības rīkotāju, kas varētu man palīdzēt nodot pareizrakstību, lai viņu atgrieztu, bet es esmu tāds, kas nekad neticēja burvībai, man nebija citas izvēles, kā to izmēģināt, es pa e-pastu izraksta rastra, un viņš man teica, ka nebija problēmu, ka viss būs kārtībā pirms trim dienām, ka mans ex atgriezīsies pie manis pirms trīs dienām, viņš nodzina burvību un pārsteidzoši otrajā dienā bija apmēram plkst. 16:00. Mans bijušais mani sauca, es biju tik pārsteigts, es atbildēju uz uzaicinājumu, un visi, kas viņam teica, bija tik žēl par visu, kas noticis, ka viņš gribēja, lai es viņam atgrieztos, ka viņš mani tik ļoti mīl. Es biju tik laimīgs un aizgāju pie tā, ka mēs atkal sākām dzīvot kopā laimīgi. Kopš tā laika es esmu apsolījis, ka ikviens, kuru es zinu, ka ir saistību problēma, man palīdzētu šai personai, norādot viņu uz vienīgo reālo un spēcīgo burvju lādētāju, kurš man palīdzēja ar savu problēmu. e-pasts: babawalewiseman01@gmail.com, jūs varat viņam nosūtīt e-pastu, ja jums nepieciešama viņa palīdzība jūsu attiecībās vai kādā citā lietā.

  Mīlestības burvestības
  Nopelniet labu naudu vai laimējiet loteriju.
  Panākt panākumus biznesā.
  Garīgās problēmas.
  Uzvarēt tiesas lietu.
  Meklējiet savu dzīves partneri.
  Iegūstiet labi apmaksātu darbu.
  Pārvaldiet savu laulību.
  Saņemt labumu un piesaistīt cilvēkus.
  Atgriezties zaudēto naudu.
  Izārstēt jūs no visām slimībām. gan izārstējams, gan neārstējams.
  Atrisiniet grūtniecības problēmas un svētī tevi ar bērniem.

  Sazinieties ar šo lielisko vīrieti, ja jums ir kāda problēma ar ilgstošu risinājumu
  izmantojot babawalewiseman01@gmail.com
  WhatsApp: +2348129806153

  Paldies vēlāk

  AtbildētDzēst
 17. Every day became a struggle when I found out about my husband’s affair. I couldn’t eat, sleep, work or do anything without thinking about it. Our marriage was on the brink of ending, I could feel it. I decided to try a love spell by Dr.Obodo after I found his details online and I started waiting to see the results.

  In less than a day, he totally changed his attitude towards me and stopped the affair the very same day.

  Thank you so so so so much Dr.Obodo. You’re amazing!!if you need help here
  E-mail : templeofanswer@hotmail.co.uk
  Whatsapp: +(234)815 542548-1

  AtbildētDzēst